Supersport RC213V-S

Technická data

Rok výroby: 2019

Popis

Model RC213V-S byl vytvořen v souladu s tímto principem společnosti Honda, který umožnil, aby motocykl RC213V mohl vyrazit do běžného silničního provozu.

Model RC213V-S převzal technická řešení z motocyklu RC213V, která spočívají v maximální centralizaci hmoty, sníženém tření, využití lehkých materiálů, přesném obrábění jednotlivých součástí a využití odborných výrobních znalostí. Model RC213V-S je vybaven i řídicími technologiemi, které používá motocykl RC213V.

Na motocyklu RC213V byly provedeny jen naprosto nezbytné změny, které umožnily homologaci modelu RC213V-S pro provoz na veřejných pozemních komunikacích. Je to už dlouho, co jsme měli možnost zkonstruovat tak výkonný silniční motocykl. Jsme přesvědčeni, že klíčem k dalšímu kroku evoluce je tento stroj kategorie GP.

Motocykly značky Honda si stále kladou za cíl, aby technologie přinášela lidem potěšení.

Model RC213V-S je naším vyjádřením této snahy.

 

Motocykly pro závody seriálu MotoGP jsou z výrobního hlediska naprosto odlišné od běžných, sériově vyráběných motocyklů. Liší se například nižší hmotností jednotlivých součástí, přesností zpracování a vysokou úrovní technických řešení používaných při výrobě. Model RC213V-S se v těchto dvou faktorech shoduje s motocyklem RC213V.

Jediné technické rozdíly ve srovnání s motocyklem RC213V představuje náhrada pneumatických ventilů vinutými pružinami (klikový hřídel a ozubené soukolí jsou však stejné) a záměna převodovky s plynulým řazením za běžnou převodovku pro silniční motocykly. Tyto součásti jsou dlouhodobě odolnější a byly převzaty z již prodávaného závodního modelu RCV1000R pro třídu Open.

Aby splnil předpisy pro provoz na pozemních komunikacích, je model RC213V-S vybaven světlometem a koncovým světlem, zpětnými zrcátky, rychloměrem, tlumičem výfuku s katalyzátorem, držákem SPZ, klaksonem apod.

Z praktických důvodů byly pro model RC213V-S použity nové pneumatiky, brzdové kotouče a brzdové destičky, a také řízení je o něco méně strmé. Mezi další přidané vybavení patří například klíč s dálkovým ovladačem (Honda Smart Key), motor startéru a parkovací stojan.

Kontaktovat prodejce

Napište první písmeno abecedy.

* Povinné položky.